Kuues Gedeon Richteril stipendium ootab proviisoriõppe tudengite töid

Gedeon Richter Eesti ja Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts kuulutasid välja järjekordse stipendiumi Tartu Ülikooli proviisoriõppe üliõpilaste teadustegevuse toetuseks. 1000-eurone stipendium makstakse detsembris 2019 välja Peep Veski stipendiumifondist.

Gedeon Richter Eesti juht István Bán loodab, et iga aastaga suurenenud kandidaatide arv kasvab ka nüüd ja Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi juhatuse esimees Daisy Volmer innustab üliõpilasi otsima seda üht molekuli, mis aitab leiutada ravimi tervisehädade leevenduseks.

Gedeon Richteri stipendiumi saavad taotleda Tartu Ülikooli proviisoriõppe üliõpilased, kelle uurimistöö on tehtud farmatseutilise tehnoloogia või sellega lähedalt seotud valdkonnas ja kaitstud positiivsele hindele. Stipendiumi saamisel on määrav uurimistöö valdkondlik sobivus, valitud uurimisteema olulisus farmatseutilises tehnoloogias, töö kvaliteet ja originaalsus ning üliõpilase panus töö valmimisel. Stipendiumile saab esitada farmaatsia instituudis uurimistööde avalikul kaitsmisel olnud töö.

Stipendiumi taotlust menetleb neljaliikmeline komisjon: kaks EAFSi esindajat, farmaatsia instituudi juhataja ja ravimitootja esindaja.

Varasemad stipendiaadid on olnud Maarja Vokk (2014), Annela Toom (2015), Georg-Marten Lanno (2016), Ailen Ringe (2017). 2018. aastal pälvis stipendiumi Ebe Vaarmets.

Stipendiumi antakse välja Eesti farmaatsiaõppe ja -teaduse ning Eesti farmaatsia rahvusvahelise esindamise suurkuju professor Peep Veski nimelisest stipendiumifondist. Fondi eesmärk on välja anda farmaatsia või sellega lähedalt seotud erialade stipendiume, ühendades selleks juba olemasolevaid või veel loodavaid stipendiumifonde, mis edendavad farmaatsiaharidust, -teadust ja –praktikat. Stipendiume on nii üliõpilastele kui ka teadlastele ja õppejõududele.

Fotol Daisy Volmer ja István Bán lepingule alla kirjutamas (foto autor Heikki Sal-Saller).

Lisainfo:

Karin Kogermann

Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts kkogermann@gmail.com

István Bán

Gedeon Richteri Eesti filiaali juht Istvan.Ban@richter.ee