Proviisoriõppe üliõpilased said sotsiaalfarmaatsia õppeks uue IT-lahenduse
Tartu ülikooli farmaatsia instituudi sotsiaalfarmaatsia õppeklassi soetati BENU Apteek Eesti toel uus IT-lahendus, mis toetab teoreetiliste erialateadmiste praktilist kasutamist, suurendades sellega tulevaste proviisorite tõhusamat ettevalmistust patsientide kvaliteetseks nõustamiseks apteekides. (Foto: A. Ingver)
“Farmaatsiahariduses on täna üheks olulisemaks märksõnaks erialase kompetentsi tagamine ehk teisisõnu suutlikkus anda apteeki külastavatele patsientidele võimalikult põhjalikku erialast nõu. Seda näitab nii meile laekuv vilistlaste kui ka koostööpartnerite tagasiside,” ütles TÜ farmaatsia instituudi juhataja professor Ain Raal, lisades: “Õppetööd toetav praktiline IT-lahendus on väga oluline tööriist tudengite õpetamiseks, sest just nii saavad õppurid ligilähedase kogemuse sellest, mis neid apteegis tööle asudes ees ootab.”
“Patsiendid tulevad apteekrilt iseravimise ja ravimite osas väga sageli sisulist nõu küsima, mistõttu farmaatsiasektori ühe suurema tööandjana peame väga oluliseks tulevaste proviisorite sellealase ettevalmistuse toetamist,” lausus õppeklassile uue arvuti soetamist toetanud BENU Apteek Eesti OÜ jaemüügidirektor Kaidi Kelt. “Soovime anda oma panuse, et farmaatsiatudengid saaksid juba õppetöö ajal vajalikke oskusi omandada ning reaalsete lahenduste ja kaasaegsete õppevahendite abil oma oskusi lihvida.”
Sotsiaalfarmaatsia õppeklassi uues arvutis sisalduv firma Hansasoft välja töötatud apteegitöö haldamise tarkvaraga saavad tudengid harjutada reaalset ravimite väljastamist ja nende kasutamise nõustamist.
Samaaegselt täienenud õppevõimalustega pikendasid Eesti akadeemiline farmaatsia selts ja BENU Apteek Eesti OÜ 6. oktoobril 2016 kahe õppeaasta võrra sotsiaalfarmaatsia valdkonna uurimis- ja teadustööde rahastamiseks mõeldud stipendiumifondi alast koostöölepingut. Fondist saavad uurimistööde stipendiume taotleda TÜ proviisoriõppe üliõpilased ning teadustöö fondist nii üliõpilased kui ka õppejõud.
Tänaseks on välja antud kolm 800-eurost stipendiumi, millest kaks on läinud sotsiaalfarmaatsia ja üks kliinilise farmaatsiaga seotud uurimistöödele. Järgmised stipendiumid antakse välja tänavu detsembris.