EAFS ja Gedeon Richter kuulutasid välja 1000 eurose stipendiumi
Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts (EAFS) ja Gedeon Richter Eesti kuulutasid välja 2015. aasta stipendiumi Tartu Ülikoolis farmatseutilise tehnoloogia alal kaitstud parima uurimistöö teostanud üliõpilasele. Stipendiumi suurus on 1000 eurot.
Ain Raal, Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna Farmaatsia instituudi juhataja: “Stipendium on akadeemilise hariduse seisukohalt väga oluline ja väärtustab uurimistööga tegelevat tudengit. Farmaatsia instituudi seisukoht on, et ka juhendajat tuleb väärtustada ja nii paneme omalt poolt välja stipendiumi juhendajale.”
Farmatseutiline tehnoloogia hõlmab kõike, mis on seotud ravimpreparaatide välja töötamise, tootmise ja nende kvaliteedi hindamisega.
Jyrki Heinämäki, Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi juhatuse esimees: “Esimene stipendiaat oli möödunud aastal Maarja Vokk, kes tegi lõputöö vitamiinide analüüsimisest kapillaarelektroforeesil. Et vitamiinipreparaate, sealhulgas toidulisandeid on turul väga palju, soovis ta uurida, kui palju neis tegelikult vitamiine on. Kapillaarelektroforees osutus selleks väga sobivaks meetodiks, sest võimaldab korraga analüüsida väga erineva keemilise struktuuriga aineid. Käesoleval aastal on Farmaatsia instituudis käimas mitmeid väga huvitavaid farmatseutilise tehnoloogiaga haakuvaid uurimistöid, mis jõuavad lõpule hilissügiseks. Innustame üliõpilasi tutvuma farmatseutilise tehnoloogiaga senisest sügavamalt ja toetame nende saamist headeks proviisoriteks.”
EAFS pakub stipendiumiga võimalust tegutseda Eesti farmaatsia-ala õpetamise ja uurimistööde heaks, see on ka üks seltsi eesmärke.
István Bán, Gedeon Rihteri Eesti filiaali juht: “Andsime möödunud aastal välja esimese stipendiumi ja jätkame farmatseutide toetamist käesoleval aastal. Meie seisukoht on, et oskustega farmatseut on üks inimeste hea tervise alustalasid. Kui Gedeon Richter 1901. aastal Budapestis oma apteegiga alustas, ei kujutanud ta ette, et pisut rohkem kui sada aastat hiljem arendatakse tema loodud miljardi eurose käibega ettevõttes biotehnoloogilisi ravimeid. Meie arendatavad biotehnoloogilised ravimid on onkoloogia ja immunoloogia valdkondadest ja esimese tootega loodame välja tulla 2016. aastal.”
Stipendiumi saavad taotleda Tartu Ülikooli proviisoriõppe üliõpilased, kes on teostanud oma uurimistöö farmatseutilise tehnoloogia valdkonnas või sellega lähedalt seotud valdkonnas ja kaitsnud uurimistöö positiivsele hindele. Stipendiumi saamisel on määravaks uurimistöö valdkondlik sobivus, valitud uurimisteema olulisus farmatseutilises tehnoloogias, töö kvaliteet ja originaalsus ning üliõpilase panus töö valmimisel.
Stipendiumi eraldamise aluseks on avaliku konkursi korras esitatud uurimistöö.
2015. õppeaastal antakse välja üks stipendium suurusega 1000 eurot. Õppeaasta jooksul jagatakse välja 1 stipendium, nõutaval tasemel tööde puudumisel võib stipendiumi jätta välja andmata.
Stipendiumi taotlust menetleb neljaliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad kaks EAFS esindajat, farmaatsia instituudi juhataja ja ravimitootja esindaja.
Lisainfot stipendiumi kohta leiad “Toetused” lehelt.