sotsiaalfarmaatsia, Daisy Volmer, Vallo Matto, Ain Raal, Kersti Teder

Esimene eestikeelne sotsiaalfarmaatsia õpik

Kõrgkooliõpik “Praktiline sotsiaalfarmaatsia: ravimsuhtlemine apteegis” on esimene eestikeelne meditsiini- ja farmaatsiavaldkondi ühendav kogumik farmaatsiaüliõpilastele ja apteekritele.

Õpiku üks autoritest, TÜ farmaatsia instituudi sotsiaalfarmaatsia dotsent Daisy Volmer selgitas, et kõrgkooliõpik on mõeldud iseravimise ja käsimüügiravimite alaste teadmiste omandamiseks ja tõhustamiseks. “Õpik annab hea ülevaate sotsiaalfarmaatsia, biofarmaatsia ning ka sagedasemate haiguste sümptomite ja ravimtaimede kohta. Esitatud teave võimaldab kergesti luua seoseid erinevate erialateadmiste vahel ning pakkuda patsiendile kvaliteetset nõustamist,” sõnas Volmer.

Õpiku üldosa annab ülevaate suhtlemisest tervishoius ja ravimsuhtlemisest apteegis ning tutvustab ravimite erinevaid manustamisviise. Raamatu eriosa on jagatud kaheks peatükiks. Esimene kirjeldab sagedasemate haiguste või terviseprobleemide sümptomeid ning annab üldinfo kasutatavate käsimüügiravimite ja looduslike raviviiside kohta. Teine peatükk kirjeldab detailsemalt konkreetseid käsimüügiravimeid ja ravimtaimedrooge.

Kõrgkooliõpik on valminud TÜ farmaatsia instituudi praeguste ja endiste õppejõudude ühistööna. Õpiku väljaandmist toetasid haridus- ja teadusministeerium ja SA Archimedes.

Kõik huvilised on oodatud õpiku esitlusele 12. septembril kell 16.00 TÜ farmaatsia instituudis Nooruse 1 ruumis 707.

Lisainfo:
Daisy Volmer
TÜ farmaatsia instituudi sotsiaalfarmaatsia dotsent
7375 298
daisy.volmer@ut.ee